Historie

Jak to všechno začalo

''Malého jsem poznala na konci roku 2013. Opravdu nebyl láskou na první pohled a cestičku jsme si k sobě museli najít. V té době skončil svoji čtyřletou kariéru kočárového koně na Staroměstkém náměstí v Praze a pro jeho další využití potřeboval odpočinek a pravidelnou práci. Tak jsme spolu na začátku roku 2014 jsme začali téměř denně pracovat. Nejříve jsme trénovali komunikaci ze země a práci na lonži. Začátky nebyly vůbec jednoduché. Malinkému jako kočárovému koni práce na kruhu a ohnutí nic moc neříkaly. V zápřahu byl ale stoprocentní. Učil nováčky, chodil v šestispřeží a hrál i v několika filmech.
S postupně přibývajícími jeho i mými zkušenostmi jsme Malému začali dával madla a připravovat ho na voltiž, se kterou jsem již měla nějaké zkušenosti. V létě 2014 jsme spolu s Terkou učily Malého základům práce voltižního koně. Nejvíc ho bavil náskok cvičence - voltižéra ve cvalu. Bral to jako závod a tak se s Terkou předháněli, kdo bude rychlejší. Malinký nikdy neměl problém Terku předběhnout. Nakonec přece jen náskok ve cvalu zvládli a tak v září 2014 splnil lonžovací zkoušku pro volitižního koně. (viz foto) ''

Kačka Francová

V listopadu 2014 jsme pak otevřeli kroužek voltiže pro 5 dětí. Začátky nebyly vůbec jednoduché, trénovalo se na pastvinách a venkovní pískové jízdárně, takže, zvláště v zimních měsících, se děti brodily téměř po okraj holinek v blátě. Na vánoce 2015 jsme od Ježíška dostali nádhernou krytou halu a tak nyní můžeme trénovat v zimě, v dešti a téměř nic nás již nevyvede z míry :-)

 


Současnost

Nyní má oddíl 13 stálých členů a to skupina Junior, skupina D, jednotlivci a 2 členi paravoltiže. Naším cílem je, aby k sobě děti přistupovaly bez rozdílů. Každý rok se pravidelně zúčastňujeme voltižních a paravoltižních závodů.

 

 

NAŠE NABÍDKA

Výhody členství

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis.


 

  • Vstup na vybrané výstavy zdarma
  • Komentované prohlídky
  • Umělecké semináře a workshopy
  • Přístup ke členským novinkám
  • Pomoc s organizací výstav
  • Sleva na umělecké potřeby

Staňte se členem